Blog Layout

Gydytojus rengiantys universitetai pakvietė opiai diskusijai

Lietuvos Gydytojų Sąjunga

Balandžio 26 d. vyko Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Vilniaus universiteto (VU) organizuotas Lietuvos sveikatos forumas „Universitetai, medicina ir sveikatos apsaugos sistema: dabartis ir ateitis“.

Sveikatos ekspertai forume įvardijo opiausias, skubiausiai taisytinas Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos problemas ir pažymėjo, kad su akivaizdžiais sunkumais susiduria pati akademinė medicina. Ekspertų teigimu, nesubalansuotas išteklių paskirstymas ir jų trūkumas, valstybės paramos medikams stygius, auganti skirtis tarp universitetų ir rezidentūros studijų, neveiksmingas akademinės medicinos potencialo išnaudojimas ragina neatidėliojant peržiūrėti šiandienos sveikatos politiką.

Ekspertai į forumą susirinko turėdami aiškią viziją apie žingsnius, kurių Lietuvoje būtina imtis skubiai. Susitikimo metu parengtoje ir priimtoje deklaracijoje akcentuojama, kad būtina užtikrinti: kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą tiek sveikiems, tiek sergantiems visuomenės nariams, pakankamą ir tolygiai didinamą finansavimą pažangiai ir tarptautiniu mastu pripažintai mokslinei veiklai, sveikatos priežiūros darbuotojų profesinio tobulėjimo galimybių ir motyvacijos auginimą, galimybes visiems sveikatos priežiūros ekosistemos dalyviams įsitraukti į sveikatos politikos formavimą ir aktyvią lyderystę skatinančių sprendimų priėmimą.

Taip pat pažymėta, kad būtina suteikti prioritetą kokybiškam gydytojų ir kitų sveikatos apsaugos sistemos darbuotojų rengimui ir tobulinimui, o Universitetų ligoninėse svarbu užtikrinti pacientams pažangias sveikatos tyrimų ir gydymo galimybes, atnaujinti ir plėsti mokymo bei mokslinių tyrimų paslaugų infrastruktūrą, joms vystantis ir transformuojantis į konkurencingus universitetų akademinius medicinos centrus.

Deklaracijoje taip pat raginama kurti inovatyviomis technologijomis grįstą asmens sveikatos priežiūros įstaigų aplinką – vystyti telemediciną, diegti dirbtinį intelektą ir mašininį mokymąsi.

Akademinė medicina Lietuvoje vienija mokslinius tyrimus, medicinos edukaciją, klinikinę praktiką ir sveikatos priežiūros valdymą, o medicinos studijos suteikia tiek teorinius pamatus, tiek klinikinę praktiką, visų pakopų studentai turi galimybę dalyvauti moksliniuose tyrimuose, stebėti gydytojų darbą prie paciento lovos ir perimti gerąsias praktikas.

„Lietuvos universitetų Medicinos fakultetai daugiau nei šimtą metų be pertraukų nuosekliai formuoja Lietuvos sveikatos studijų, mokslo ir politikos kryptį, adaptuotą gyventojų poreikiams. Šis procesas visą laiką išliko tvarus, nepaisant sukrėtimų, besikeičiančių geopolitinių kontekstų.


Plačiau:



Pagal LSMU informaciją


Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 22 bal., 2024
LGS kreipėsi į LR Vyriausybę, LRS Sveikatos reikalų komitetą, Sveikatos ir Finansų ministerijas bei VLK dėl: PSDF biudžeto rezervo lėšų (t. y. apie 130 mln. eurų) skyrimo paslaugų įkainiams didinti, siekiant, kad ASP paslaugoms skiriama dalis atitiktų PSDF augimo procentą. Duomenų, kokios pajamos gautos iš investuotų PSDF biudžeto lėšų. PSDF biudžeto rezervo lėšų skyrimo paslaugų įkainiams padidinti klausimo įtraukimo į artimiausio LRS SRK posėdžio darbotvarkę ir jo parlamentinės kontrolės.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 22 bal., 2024
Mielieji, mūsų sumokėti 2023 m. mokesčiai gali pasitarnauti geriems darbams!
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 04 bal., 2024
Ataskaitiniame Lietuvos mokslų akademijos (LMA) narių visuotiniame susirinkime buvo įteiktos Vilniaus miesto mokslo premijos, taip pat LMA vardinės premijos, tarp jų – Vlado Lašo (medicinos), pristatyti laureatai, kuriems LMA prezidentas Jūras Banys įteikė diplomus, paskelbti jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių darbų konkurso nugalėtojai, kuriems diplomus ir pagyrimo raštus įteikė LMA viceprezidentas Zenonas Dabkevičius ir prezidentas J. Banys. Apdovanoti ir aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkurso nugalėtojai.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 04 bal., 2024
Siekdamos parengti naują šakos kolektyvinę sutartį, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir devynios medikams atstovaujančios profesinių sąjungų organizacijos kovo mėnesį pradėjo derybas.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 20 kov., 2024
lėtinėmis ligomis sergančių pacientų ilgalaikiam stebėjimui. Ministerija atnaujino stebėjimo tvarką, nuo šiol siuntimo ilgalaikiam stebėjimui nebereikės kreiptis į šeimos gydytoją – gydytojui specialistui nustačius ilgalaikio stebėjimo poreikį, pacientas iš karto bus registruojamas ilgalaikiam stebėjimui toje pačioje įstaigoje arba gaus siuntimą, jeigu ilgalaikiam stebėjimui pasirinks kitą gydymo įstaigą.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 07 kov., 2024
Kiekvienais metais Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse tradiciškai teikiamos Vyriausybės įsteigtos Lietuvos mokslo premijos.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 26 vas., 2024
,,Noriu iškart ištarti nuoširdų „ačiū“ visiems ir kiekvienam, kas rūpinatės bendrais Lietuvos reikalais ir daugelio iššūkių akivaizdoje kuriate mums taip reikalingą vienybę. Tegul Jūsų visų darbai tampa įkvepiančiu pavyzdžiu ir visuomet liudija šviesos pergalę prieš tamsą.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 31 saus., 2024
DĖL PIRMINĖS VAIKŲ SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ TEIKIMO VILNIAUS MIESTE
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 29 saus., 2024
Prašome Lietuvos Sveikatos Mokslų Universiteto ir Vilniaus Universiteto organizuoti įvadinį estetinės (nechirurginės) medicinos kursą įvairių specialybių gydytojams, kai jis bus įteisintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. rugsėjo 29 d. įsakyme Nr. V-680 „Dėl teisės verstis siaura medicinos praktika įgijimo“.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 22 saus., 2024
Darbą pradėjo naujos sudėties Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija
Daugiau įrašų
Share by: