Diskusijose, kurios vyko šios Asamblėjos metu, ypač akcentuota gydytojų krizės problematika, kuri kilo dėl skirtingų veiksnių Europoje. Delegatai dalijosi asmenine patirtimi ir siūlė, kad, norint rasti efektyvius sprendimus, būtina bendradarbiauti ne tik atskirose valstybėse, bet ir sukurti bendrą Europos Sąjungos strategiją.
Generalinė Asamblėja, vykusi kovo 22 d., buvo ypatinga ne tik dėl svarbių klausimų, bet ir dėl pirmą kartą Asamblėjoje pirmininkavusio naujojo CPME prezidento – dr. Ole Johano Bakke iš Norvegijos. Jo vadovavimas suteikė pasitikėjimo ir optimizmo, nes diskusijos apie e. sveikatą, dirbtinio intelekto galimybes sveikatos sektoriuje ir gydytojų psichikos sveikatą buvo itin svarbios.
Asamblėjos metu buvo atkreiptas dėmesys į medicinos personalo darbo sąlygų saugumą, kuriuos šiuo metu įtakoja gydytojų, slaugytojų ir kito medicinos personalo trūkumas. Ypač reikšminga buvo tai, kad pagaliau daugiausiai kalbėta apie gydytojų darbo krūvius, kurie turėtų būti reglamentuoti nacionaliniuose teisės aktuose. Delegatai išreiškė entuziazmą bendradarbiauti, ieškant sprendimų ne tik vietos, bet ir globaliame kontekste.
Taip pat džiugina, kad Europos Komisijos ekspertų grupė jau pradeda darbą šiuo klausimu ir tikimasi, kad per kitą Asamblėją bus pristatyti pirmieji tyrimų rezultatai. CPME planuoja pateikti klausimyną Europos valstybių gydytojų asociacijoms, siekdama išsiaiškinti, kaip šalys reglamentuoja sveikatos priežiūros specialistų darbo krūvius ir užtikrina saugų gydytojų darbo lygį.
Visi šie veiksmai liudija apie bendrą pastangą ir norą siekti geresnės ateities Europos gydytojams. Diskusijos ir sprendimai, priimti šioje Asamblėjoje, gali tapti tvirtu pagrindu kuriant tvarią, saugią ir efektyvią sveikatos priežiūros sistemą visame kontinente. Optimizmas ir bendradarbiavimas, regis, vėl grįžta į Europos sveikatos sektorių.
Lietuvos atstovė CPME dr. Daiva Brogienė