Gydymo įstaigų bendradarbiavimo platforma

Lietuvos Gydytojų Sąjunga

Savivaldos ir gydymo įstaigų atstovai reguliariai dalinsis informacija, identifikuos ir spręs sisteminius ir situacinius sveikatos paslaugų klausimus. Pradėjo veikti specialiai tam skirta Nacionalinė bendradarbiavimo platforma, kurioje pakviestos dalyvauti savivaldybės, ligoninės, pirminės sveikatos priežiūros centrai ir visuomenės sveikatos biurai. Sveikatos apsaugos ministerija skelbia taip stiprinanti bendradarbiavimą tarp ministerijos, gydymo įstaigų ir savivaldybių.



„Gydymo įstaigoms labai nevienodai sekasi tiek organizuoti darbą, tiek teikti paslaugas pacientams. Viena iš priemonių pasitempti ir sumažinti šiuos netolygumus yra startuojanti Nacionalinė bendradarbiavimo platforma. Gerosios praktikos – kaip mažinti eiles, kaip gerinti gydytojų ir pacientų bendravimą, kaip organizuoti darbą ir didinti medikų saugumą – visi šie klausimai bus aptariami reguliariuose susitikimuose“, – nurodo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Skirtingų šalių bendradarbiavimas naudingas visoms pusėms. Pirmiausia, pritaikius šiuolaikinius komandinio darbo, vadybos ir informacinių technologijų sprendimus, taupomas laikas. Antra, puoselėjama organizacijų ir sveikatos bendruomenės kultūra: skatinama atvirai kalbėti apie problemas, sudaromos sąlygos mokytis vieniems iš kitų. Trečia, žinoti vieni kitiems kuo gyvenama – naudinga pačioms gydymo įstaigoms, nes neretai vienoms tenka tvarkytis su kitų veiklos procesų spragomis. Tai lengviau pašalinti kartu keliant klausimus ir ieškant sprendimų.

„Viena dažniausių pasitaikančių situacijų – tai skirtinga teisės aktų ir nutarimų interpretacija. Atsiranda platforma, kur tiek savivaldybės, tiek gydymo įstaigų atstovai iš pirmų lūpų galės išgirsti, kokie reikalavimai keliami, taip prisidedant prie greitesnio ir sklandesnio nuostatų perkėlimo į įstaigų gyvenimą“, – teigia ministras.

Bendradarbiavimo vystymo platformos posėdžiai vyks trimis – nacionaliniu, regiono ir savivaldybės – lygiais. Į juos bus įtraukiami viešųjų ir privačių sveikatos paslaugas teikiančių įstaigų bei savivaldybių atstovai. Posėdžiai bus organizuojami nuotoliniu būdu vieną kartą per mėnesį.

Susipažinti su Įsakymo dėl bendradarbiavimo sveikatinimo veiklos klausimais organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo projektu galite ČIA.


Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. balandžio 16 d.
Lietuvos gydytojų sąjunga pateikė pastabas Sveikatos apsaugos ministerijai dėl įstatymų projektų, susijusių su priemokomis, tobulinimo, susipažinusi su Sveikatos sistemos įstatymo Nr. I-552 11 ir 49 straipsnių pakeitimo įstatymo projektu ir lydimaisiais įstatymų projektais (toliau – Pakeitimai), aiškinamuoju raštu, pateiktais 2025-03-28 derinimui institucijoms ir visuomenei (iki 2025-04-11), TAIS Nr. 25-5262, siūlymu pritarti Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo Nr. I-552 11 ir 49 straipsnių pakeitimo įstatymo, Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo Nr. I-1343 9, 10 ir 26 straipsnių pakeitimo įstatymo ir Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo Nr. I-552 8, 11, 13 ir 76 straipsnių pakeitimo įstatymo Nr. XIV-2790 6 straipsnio pripažinimo netekusiu galios.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. balandžio 4 d.
Įgyvendindama Vyriausybės programą, SAM teikia įstatymų pakeitimus, kurie turėtų užtikrinti, kad iš pacientų nebūtų reikalaujama papildomų mokesčių už valstybės lėšomis teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. balandžio 2 d.
2025 m. kovo 20–22 d. Briuselyje įvyko Europos nuolatinio gydytojo komiteto (CPME) Asamblėja, kuri pažymėjo svarbų žingsnį sprendžiant visuotinę gydytojų krizę Europoje. Susitikimas prasidėjo Europos Parlamente, kur CPME delegatai susitiko su naujaisiais Sveikatos komiteto nariais – dr. András Kulja ir Tilly Metz.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. kovo 19 d.
Lietuvos gydytojų sąjunga, atstovaudama šalies gydytojų pažeidžiamus interesus dėl Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 30 str. 1 d. numatyto draudimo įgyvendinimo, kreipėsi į LR Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetą ragindama atkreipti dėmesį į problemą, susiklosčiusią dėl teisinio reguliavimo pakeitimo sukeliamų neigiamų pasekmių sveikatos priežiūros sistemai ir paslaugų prieinamumui.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. kovo 6 d.
Greitosios medicinos pagalbos tarnyba (GMPT) pradeda teikti paslaugas atnaujinta tvarka.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. vasario 20 d.
Seimo narė Jurgita Šukevičienė užregistravo pakeitimų projektą, kuriuo siūlo keisti nuostatą dėl sveikatos priežiūros įstaigų vadovų skyrimo antrai kadencijai.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. vasario 20 d.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė ir pristatė naujosios Vyriausybės programos prioritetus sveikatos srityje.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. vasario 18 d.
Valstybės atkūrimo proga Prezidento dekretu apdovanota per 70 Lietuvos Respublikai nusipelniusių žmonių. Valstybės apdovanojimais pagerbti gydytojai.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. vasario 3 d.
Informuojame, kad 2025 m. sausio 29 d. įsigaliojo 2000 m. sausio 6 d. įsakymo Nr. 5 „Dėl Narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašų pakeitimo“ (toliau – Įsakymas) pakeitimas, kuriuo buvo pakeistas II sąrašas „Narkotinės ir pasichotropinės medžiagos, leidžiamos vartoti medicinos tikslams“ [i] įtraukiant į jį medžiagą lisdeksamfetaminą (lisdexamfetamine).
Daugiau įrašų