SRK siūlo priemones dėl ASPĮ finansavimo

Lietuvos Gydytojų Sąjunga

Sveikatos reikalų komitetas (SRK), reaguodamas į asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) išryškėjusias finansinės situacijos blogėjančių rezultatų tendencijas ir siekdamas šių įstaigų tvarumo, pasiūlė Valstybinei ligonių kasai (VLK) kartu su teritorinėmis ligonių kasomis išnagrinėti 2022 m. ir 2023 m. I ketvirčio duomenis. Apie nustatytas priežastis, lemiančias blogėjantį finansinį rezultatą, pasiūlymus joms spręsti, prašoma informuoti iki 2023 m. rugpjūčio 15 d.



 2023 m. gegužės 17 d. ir birželio 7 d. SRK, išklausęs Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos, ASPĮ, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), VLK ir teritorinių ligonių kasų atstovų informaciją apie 2022 m. ir 2023 m. I ketvirčio ASPĮ finansinius rezultatus, akcentavo, kad opiausioms sritims, kurioms skirto finansavimo nepakanka, galėtų būti panaudotos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo lėšos, tačiau šių lėšų panaudojimas dėl Fiskalinės drausmės įstatymo reikalavimų, labai apribotas.

SRK sprendime Vyriausybei ir SAM siūloma, siekiant racionaliai ir efektyviai naudoti PSDF lėšas bei užtikrinti reikalingų asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą laiku, įvertinti galimybę nustatyti maksimalų PSDF biudžeto rezervo dydį („lubas“) ir pateikti pasiūlymus dėl „lubų“ nustatymo mechanizmo bei teisės aktų, reglamentuojančių PSDF biudžeto rezervo sudarymą ir panaudojimą, tobulinimo. Taip pat siūloma sudaryti galimybes 2023 m. dalį PSDF biudžeto rezervo lėšų panaudoti ASPĮ paslaugų prieinamumo, paslaugų apmokėjimo ar kitoms svarbiausioms problemoms spręsti.

Pastebėta, kad 2022 m. bendroje viešųjų ASPĮ sąnaudų struktūroje didžiausią dalį – 75,6 proc., o kai kurių – net 86 proc. sudarė ASPĮ sąnaudos darbuotojų darbo užmokesčiui, todėl siekiant sumažinti sveikatos priežiūros darbuotojų darbo užmokesčio netolygumus Lietuvoje, pasiūlyta SAM iki šių metų rugpjūčio 15 d. įvertinti Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos viešųjų ASPĮ darbuotojų darbo užmokesčio nustatymo principus, kriterijus, dydžius, darbo užmokesčio netolygumų priežastis ir pateikti pasiūlymus dėl teisinio reglamentavimo tobulinimo, siekiant nustatyti bendresnius sveikatos priežiūros darbuotojų darbo užmokesčio formavimo principus.

 

Sveikatos reikalų komiteto biuras (tel. (8 5) 239 6786, el. p. sveikrkt@lrs.lt)


Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. balandžio 16 d.
Lietuvos gydytojų sąjunga pateikė pastabas Sveikatos apsaugos ministerijai dėl įstatymų projektų, susijusių su priemokomis, tobulinimo, susipažinusi su Sveikatos sistemos įstatymo Nr. I-552 11 ir 49 straipsnių pakeitimo įstatymo projektu ir lydimaisiais įstatymų projektais (toliau – Pakeitimai), aiškinamuoju raštu, pateiktais 2025-03-28 derinimui institucijoms ir visuomenei (iki 2025-04-11), TAIS Nr. 25-5262, siūlymu pritarti Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo Nr. I-552 11 ir 49 straipsnių pakeitimo įstatymo, Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo Nr. I-1343 9, 10 ir 26 straipsnių pakeitimo įstatymo ir Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo Nr. I-552 8, 11, 13 ir 76 straipsnių pakeitimo įstatymo Nr. XIV-2790 6 straipsnio pripažinimo netekusiu galios.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. balandžio 4 d.
Įgyvendindama Vyriausybės programą, SAM teikia įstatymų pakeitimus, kurie turėtų užtikrinti, kad iš pacientų nebūtų reikalaujama papildomų mokesčių už valstybės lėšomis teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. balandžio 2 d.
2025 m. kovo 20–22 d. Briuselyje įvyko Europos nuolatinio gydytojo komiteto (CPME) Asamblėja, kuri pažymėjo svarbų žingsnį sprendžiant visuotinę gydytojų krizę Europoje. Susitikimas prasidėjo Europos Parlamente, kur CPME delegatai susitiko su naujaisiais Sveikatos komiteto nariais – dr. András Kulja ir Tilly Metz.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. kovo 19 d.
Lietuvos gydytojų sąjunga, atstovaudama šalies gydytojų pažeidžiamus interesus dėl Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 30 str. 1 d. numatyto draudimo įgyvendinimo, kreipėsi į LR Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetą ragindama atkreipti dėmesį į problemą, susiklosčiusią dėl teisinio reguliavimo pakeitimo sukeliamų neigiamų pasekmių sveikatos priežiūros sistemai ir paslaugų prieinamumui.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. kovo 6 d.
Greitosios medicinos pagalbos tarnyba (GMPT) pradeda teikti paslaugas atnaujinta tvarka.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. vasario 20 d.
Seimo narė Jurgita Šukevičienė užregistravo pakeitimų projektą, kuriuo siūlo keisti nuostatą dėl sveikatos priežiūros įstaigų vadovų skyrimo antrai kadencijai.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. vasario 20 d.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė ir pristatė naujosios Vyriausybės programos prioritetus sveikatos srityje.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. vasario 18 d.
Valstybės atkūrimo proga Prezidento dekretu apdovanota per 70 Lietuvos Respublikai nusipelniusių žmonių. Valstybės apdovanojimais pagerbti gydytojai.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. vasario 3 d.
Informuojame, kad 2025 m. sausio 29 d. įsigaliojo 2000 m. sausio 6 d. įsakymo Nr. 5 „Dėl Narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašų pakeitimo“ (toliau – Įsakymas) pakeitimas, kuriuo buvo pakeistas II sąrašas „Narkotinės ir pasichotropinės medžiagos, leidžiamos vartoti medicinos tikslams“ [i] įtraukiant į jį medžiagą lisdeksamfetaminą (lisdexamfetamine).
Daugiau įrašų